Choroby piersi

Choroby piersi mogą dotyczyć również mężczyzn, czego przykładem jest ginekomastia. Choroba o podłoży hormonalnym przejawia się nadmiernym rozrostem piersi u mężczyzn, co wywołać może czasem poczucie wstydu. Ginekomastia może też doprowadzić do powstania raka piersi.

Przyczyną wielu chorób są zaburzenia hormonalne Katowice, na przykład u mężczyzn wywołują ginekomastię. Mogą też mieć związek z zauważeniem u kobiet zmian w piersi, często one są nietrwałe. Ale z innych przyczyn powstałe guzki i zgrubienia wymagają rzetelnej diagnostyki.

Kobiece choroby piersi Katowice to wszelkie zmiany tkanek, jak torbiele, gruczolakowlókniaki i też zmiany o charakterze złośliwym. Jak rak piersi.

A leczenie raka piersi opiera się na rzetelnej diagnostyce, nie wystarczy dostrzec guza, ale trzeba ocenić, jakiego typu jest to zmiana.

Dokonaniu oceny służą biopsje, jak biopsja gruboigłowa mammotomiczna, wykorzystująca nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie diagnostyki medycznej.

Ginekomastia to nie jedyna męska choroba. Diagnozowaniem układu moczowo płciowego u mężczyzn zajmuje się urolog Warszawa. Innym lekarzem od męskich chorób jest androlog. Też diagnozuje zaburzenia hormonalne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *